Lucas Alonso i Encarna Núñez guanyen la XXII Cursa Delta Prat

La prova atlètica, que tornava al circuit urbà després de dos anys d’absència, va aplegar un miler de corredors

El corredor barceloní Lucas Alonso (Urban Atletics), amb un temps de 32’19’’, i la gironina Encarna Núñez (CA Vic), amb 36’40’’ s'han imposat en els 10km de la vint-i-dosena edició de la Cursa Delta Prat, que ahir al matí es va disputar en aquesta ciutat amb uns 1.100 corredors en la sortida.

10.000 metres masculí

1.- Lucas Alonso Duró, 32' 19''

2.- Francesc Carmona, 32' 26''

3.- Víctor Doblas Díaz, 32' 37''

10.000 metres femení

1.- Encarna Núñez Mesa, 36' 40''

2.- Laia Riudavets, 39' 06''

3.- Trini Serrano López, 39' 36''

La cursa de deu quilòmetres tornava al circuit urbà pratenc després de dos anys d'absència, i Lucas Alonso es va imposar en un atapeït final per set segons a Francesc Carmona (CA Igualada), segon amb 32'26''. En categoria femenina, la veterana corredora de Roses, Encarna Núñez, va dominar totalment, amb gairebé dos minuts i mig d'avantatge sobre la menorquina Laura Ruidavets (39'06'').

delta 2

En els cinc quilòmetres, la victòria en categoria masculina va ser per a l'egarenc Redouan Ronaz (EsdiversTeam), amb 15’39’’, i la badalonina Marta Mesalles (FondiesTeam), amb 19’12’’, va ser la més ràpida entre les dones.

5.000 metres masculí

1.- Redouan Ronaz, 15' 39''

2.- David Sancho Rodríguez, 15' 42''

3.- Lahcen Harbil, 15' 50''

5.000 metres femení

1.- Marta Mesalles Lupión, 19' 12''

2.- Bárbara Anento Moreno, 19' 25''

3.- Paula López Castillo, 19' 34''

La calor que han suportat els corredors ha impedit que s'hagin millorat els rècords, tant de 5km, a poder de David Campo, amb 14’56’’, i Gemma Barrachina, amb 16’24’’, com els de 10 m, que ostenten Sergio Enriquez i José Luis Blanco, amb un temps de 31’30’’ en categoria masculina, i Hasna Bahom, amb 34’47’’, en femenina. També s’han celebrat proves d’altres categories. 

delta 3

Proves infantils

400 metres masculí

1.- Marc Valderrama Vázquez, 2' 36''

2.- Raúl Abelaira Ruiz, 2' 53'' 

3.- Yago López Pérez, 3' 05''

400 metres femení

1.- Vera Fernández López, 3' 01''

2.- Alía Muriel López, 3' 11''

3.- Clàudia Trujillo García, 3' 13''

1.000 metres masculí

1.- Biel Pato Rojas, 5' 09''

2.- Eric Cardo Santoscana, 5' 21''

3.- Blai Garcia Saavedra, 5' 24''

1.000 metres femení

1.- Aina Mañé González, 5' 48''

2.- Laia Arias Solé, 6' 03''

3.- Lidia Naranjo Soto, 6' 07''

1.400 metres masculí (del 2011 fins al 2012)

1.- Hugo Rodríguez Guixa, 7' 03''

2.- Herald Matthew Olanda, 7' 47''

3.- Gerard Duro Romeral, 7' 51''

1.400 metres femení (del 2011 fins al 2012)

1.- Daniela Estornell Pradell, 8' 14''

2.- Candela Segarra Parra, 8' 25''

3.- Júlia Arias Solé, 8' 41''

1.400 metres masculí (del 2009 fins al 2010)

1.- Roger Arias Solé, 7' 06''

2.- Adrián Quintero Jiménez, 7' 25''

3.- Cristian Marina Zambudio, 7' 58''

1.400 metres femení (del 2009 fins al 2010)

1.- Ariadna Fernández Cabezas, 8' 02''

2.- Mariona Quintana Amargós, 8' 53''

3.- Aura Antolín Herrera, 10' 50''

 

Redacció / Fotos: Marc Asensio

 

Un petit mitjà amb grans audiéncies...

Reportatges

Els castelldefelencs volen estar l'any vinent a la LEB Plata

El BBA Castelldefels vol fer història a Gandia

L’equip dirigit per Raúl Martínez s’estrenarà a la Fase Final de la Lliga EBA davant el CB Pozuelo (demà, 12:45h)
149

Fotonotícies

Opinió

Mapa Baix Llobregat Castelldefels Begues Gavà Sant Climent de Llobregat Viladecans Sant Boi de Llobregat El Prat de Llobregat Cornellà de Llobregat Esplugues de Llobregat Sant Joan Despí Sant Just Desvern Santa Coloma de Cervelló Sant Felíu de Llobregat San Vicenç dels Horts Molins de Rei Torrelles de Llobregat Vallirana Cervelló La Palma de Cervelló Pallejà El Papiol Corbera de Llobregat Sant Andreu de la Barca Castellví de Rosanes Martorell Sant Esteve de Sesrovires Abrera Olesa de Montserrat Esparreguera Collbató
© 2015 Mediabaix. All Rights Reserved. Designed By La Premsa del Baix