Castelldefels celebra avui la vintena edició de la Nit de l’Esport

El Poliesportiu Municipal de Can Vinader acollirà l’acte que aplegarà totes les entitats esportives de la ciutat

Castelldefels viurà aquest vespre la vintena edició de la Nit de l'Esport. La cerimònia, en la que es premien els millors esportistes individuals i els equips de la ciutat, tindrà lloc al Poliesportiu Municipal Can Vinader.

L'edició d'enguany de la Nit de l'Esport ha tornat a comptar amb una eina que ja es va fer servir en anteriors edicions, el fet que els ciutadans podien votar a aquells que considerin com a millors esportistes de la temporada 2018–19 en quatre categories: “Millor esportista femenina de més de 18 anys”, “Millor esportista femenina de categories formatives”, “Millor esportista masculí de categories formatives” i “Millor esportista masculí de més de 18 anys”. De la seva votació ha sortit un dels finalistes dels premis, els altres i la resta dels finalistes de les altres categories han sortit de la decisió del Jurat tècnic dels guardons.

Els i les finalistes de l'edició d'enguany dels premis són:

MILLOR EQUIP MASCULÍ SÈNIOR (+ 18 anys)

SÈNIOR HANDBOL ESPORTIU CASTELLDEFELS (Handbol Esportiu Castelldefels)

SÈNIOR ARQUERS CLUB CASTELLDEFELS (Arquers Club Castelldefels)

SÈNIOR Masculí CPC (Club Piragüisme Castelldefels)

  

MILLOR EQUIP FEMENÍ SÈNIOR (+ 18 anys)

SÈNIOR FEMENÍ CRUC (Castelldefels Rugby Unión Club)

SÈNIOR DAMAS K2 (Club Piragüisme Castelldefels)

SÈNIOR B Femení FS CASTELLDEFELS (Futbol Sala Castelldefels)

 

MILLOR EQUIP MASCULÍ CATEGORIES FORMATIVES (Infantil, Cadet i Juvenil)

MASCULÍ PÀDEL (Club Tenis Andrés Gimeno)

SUB 16 CRUC (Castelldefels Rugby Union Club)

EQUIP INFANTIL (Club Piragüisme Castelldefels)

 

MILLOR EQUIP FEMENÍ CATEGORIES FORMATIVES (Infantil, Cadet i Juvenil)

EQUIP JUVENIL (Handbol Esportiu Castelldefels)

EQUIP Femení PÀDEL (Club Tenis Andrés Gimeno)

INFANTIL BASE (Club Rítmica Barcelona de Castelldefels)

 

MILLOR ESPORTISTA MASCULÍ SÈNIOR (+ 18 anys)

ÁLVARO TELLERÍA (Castelldefels Rugby Union Club) (guanyador votació online)

ALBERT LIBERAL (Club Piragüisme Castelldefels)

JAVIER MARÍN (CB Castelldefels)

  

MILLOR ESPORTISTA FEMENINA SÈNIOR (+18 anys)

CRISTINA HOYO (CB Castelldefels) (guanyadora votació online)

MARION VELTÉN (Club Judo Danes Castelldefels)

RUTH AURÍN (FS Castelldefels)

 

MILLOR ESPORTISTA MASCULÍ CATEGORIES FORMATIVES (Infantil, Cadet i Juvenil)

MAGÍ CAMACHO (Handbol Esportiu Castelldefels) (guanyador votació online)

ENRIQUE CORNEJO (Club Esportiu Wake Addict-Olimpic Cable Park)

MATEO FISCHER (Club Nàutic Castelldefels) 

 

MILLOR ESPORTISTA FEMENINA CATEGORIES FORMATIVES (Infantil, Cadet i Juvenil)

GISELA MOLINA (Club Judo Danes Castelldefels) (guanyadora votació online)

TELMA CESTER (Club Esportiu Wake Addict-Olimpic Cable Park)

LAIA HERRANZ (Club Rítmica Barcelona de Castelldefels)

  

MILLOR TÈCNIC O ENTRENADOR

JOSÉ ANTONIO GARCÍA (Tennis Taula Castelldefels)

SERGIO MARÍN (Handbol Esportiu Castelldefels)

IÑAKI ANITÚA (Club Esportiu Wake Addict-Olimpic Cable Park)

 

MILLOR TÈCNICA O ENTRENADORA

PAULA LIS (Club Piragüisme Castelldefels)

CRIS LÁZARO (CB Castelldefels)

MONTSE RODRÍGUEZ (Handbol Esportiu Castelldefels)

 

Redacció / Fotos: Aj. Castelldefels

 

Entrevistes

Pepe Tejada es centra en uan causa solidària amb dues iniciatives

Pepe Tejada: “La donació d’òrgans salva moltes vides”

L’exlocutor de ràdio vicentí encapçala una campanya solidària amb l’edició d’una cançó i un futur llibre
638

Reportatges

Desembarcament de Pirates, l'emblemàtica representació

Castelldefels mira cap al mar

El municipi baixllobregatí celebra del 12 al 16 de juliol una nova edició de les Festes del Mar amb un ampli programa d’activitats
275

Fotonotícies

Opinió

Mapa Baix Llobregat Castelldefels Begues Gavà Sant Climent de Llobregat Viladecans Sant Boi de Llobregat El Prat de Llobregat Cornellà de Llobregat Esplugues de Llobregat Sant Joan Despí Sant Just Desvern Santa Coloma de Cervelló Sant Felíu de Llobregat San Vicenç dels Horts Molins de Rei Torrelles de Llobregat Vallirana Cervelló La Palma de Cervelló Pallejà El Papiol Corbera de Llobregat Sant Andreu de la Barca Castellví de Rosanes Martorell Sant Esteve de Sesrovires Abrera Olesa de Montserrat Esparreguera Collbató
© 2015 Mediabaix. All Rights Reserved. Designed By La Premsa del Baix