Catalan English Spanish

Castelldefels celebra avui la Nit de l’Esport 2018

La cerimònia de lliurament dels guardons als millors equips i esportistes individuals de la temporada 2017-18 tindrà lloc jardins del Castell

Avui divendres 8 de juny, a partir de les 21 hores, Castelldefels viurà la dinovena edició de la Nit de l'Esport. La cerimònia, en la que es premien els millors esportistes individuals i els equips de la ciutat, tindrà lloc als jardins del Castell.

L'edició d'enguany de la Nit de l'Esport ha tornat a comptar amb una eina que ja es va fer servir en anteriors edicions, el fet que els ciutadans podien votar a aquells que consideressin com a millors esportistes de la temporada 2017–18 en quatre categories: “Millor esportista femenina de més de 18 anys”, “Millor esportista femenina de categories formatives”, “Millor esportista masculí de categories formatives” i “Millor esportista masculí de més de 18 anys”. De la seva votació ha sortit un dels finalistes dels premis, els altres i la resta dels finalistes de les altres categories han sortit de la decisió del Jurat tècnic dels guardons.

Els esportistes i equips finalistes de les diferents categories són els següents:

MILLOR ESPORTISTA FEMENINA MAJOR DE 18 ANYS

- Sonia Benítez (Club Piragüisme Castelldefels) (guanyadora del vot online)

- Ana Martínez (Club Esportiu Gran Via Mar)

- Tania Escaich (Castelldefels Hockey Club)

MILLOR ESPORTISTA MASCULÍ MAJOR DE 18 ANYS

- Albert Liberal (Club Piragüisme Castelldefels) (guanyador del vot online)

- Joan Manel Pujol (Castelldefels Hockey Club)

- Eduard Hoste (Handbol Esportiu Castelldefels)

MILLOR ESPORTISTA FEMENINA CATEGORIES FORMATIVES

- Aina Carulla (Club Piragüisme Castelldefels) (guanyadora del vot online)

- Laia Insenser (Castelldefels Hockey Club)

- Ilham Chouaib (Castelldefels Rugby Unión Club)

MILLOR ESPORTISTA MASCULÍ CATEGORIES FORMATIVES

- Franc Recalde (Castelldefels Rugby Unión Club) (guanyador del vot online)

- Nicu Adrian Guica (UE Castelldefels)

- Álex Bonastre (Club Piragüisme Castelldefels)

MILLOR EQUIP FEMENÍ SÈNIOR

- Sènior K4 (Club Piragüisme Castelldefels)

- Sènior Femení Castelldefels Rugby Unión Club

MILLOR EQUIP MASCULÍ SÈNIOR

- Equip Catamarà F18 (Club Nàutic Castelldefels)

- Sènior Handbol Esportiu Castelldefels

- Sènior Club Piragüisme Castelldefels

MILLOR EQUIP FEMENÍ CATEGORIES FORMATIVES

- Sub 18 CRUC (Castelldefels Rugby Unión Club)

- Base A Petit-Detall (Futbol Sala Castelldefels)

- Cadet Club Piragüisme Castelldefels

MILLOR EQUIP MASCULÍ CATEGORIES FORMATIVES

- Sub 16 CRUC (Castelldefels Rugby Unión Club)

- Infantil A UE Castelldefels

- Infantil Club Piragüisme Castelldefels

MILLOR ENTRENADOR

- Iván Jiménez (Futbol Sala Castelldefels)

- Miki Carrillo (UE Castelldefels)

- Martí Argudo (Castelldefels Rugby Unión Club)

MILLOR ENTRENADORA

- Neus Morales (Club Patinatge Castelldefels)

- Paula Lis (Club Piragüisme Castelldefels)

- Claudia Dörr (Castelldefels Rugby Union Club)

.

Redacció / Foto: Aj. Castelldefels

 
CONSELL ESPORTIU DEL BAIX LLOBREGAT

Entrevistes

Marc Patxot, cap de l'Àrea Regional de Trànsit de Metropolitana Sud de Mossos d'Esquadra

Patxot: “Hi ha poques carreteres a la comarca pel volum de cotxes”

El cap de l’Àrea Regional de Trànsit de la Metropolitana Sud de Mossos d’Esquadra ens parla del traspàs de les competències que enguany se celebra…
806

Reportatges

Les activitats de Festa Major ja han començat

Quim Masferrer obrirà amb el pregó la Festa Major de Sant Joan Despí

La banda musical Efecto Pasillo encapçala el programa d’enguany amb una vuitantena d’activitats
965

Fotonotícies

Opinió

Mapa Baix Llobregat Castelldefels Begues Gavà Sant Climent de Llobregat Viladecans Sant Boi de Llobregat El Prat de Llobregat Cornellà de Llobregat Esplugues de Llobregat Sant Joan Despí Sant Just Desvern Santa Coloma de Cervelló Sant Felíu de Llobregat San Vicenç dels Horts Molins de Rei Torrelles de Llobregat Vallirana Cervelló La Palma de Cervelló Pallejà El Papiol Corbera de Llobregat Sant Andreu de la Barca Castellví de Rosanes Martorell Sant Esteve de Sesrovires Abrera Olesa de Montserrat Esparreguera Collbató
© 2015 Mediabaix. All Rights Reserved. Designed By La Premsa del Baix